ذکر ایام هفته

ذکر روز چهارشنبه:


یا حیّ یاقیوم

حدیث هفته

حضرت زهرا (س) می فرماید:

حدیث هفته

کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ، برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد.

 
آغاز رزمایش بزرگ نزاجا از سوم خرداد

فرمانده نیروی زمینی ارتش از برگزاری رزمایش «بیت‌المقدس ۲۵» در سوم خردادماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه دیدار با وابستگان نظامی کشورهای خارجی در ایران که به مناسبت روز ارتش برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: اولین رزمایش نیروی زمینی ارتش در سال 92 در روز سوم خرداد با نام «بیت‌المقدس 25» در منطقه عمومی اصفهان آغاز می‌شود.

وی هدف از برگزاری این رزمایش را اجرای تاکتیک‌های آموزش داده شده توسط ترکیبی از رسته‌های نزاجا دانست و افزود: در این رزمایش نیروها برای ورود به عرصه ناهمطراز آماده می‌شوند.

پوردستان خاطرنشان کرد: یگان‌های زرهی، توپخانه و هوانیروز در این رزمایش به مدت یک هفته شرکت می‌کنند و از گلوله‌های واقعی استفاده می‌شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه در سال جدید 8 رزمایش برای نزاجا پیش‌بینی شده است، گفت: دومین رزمایش نیرو در سه ماهه دوم سال که یک رزمایش زرهی است، در جنوب شرق کشور برگزار می‌شود.

وی با اشاره به دیدار با وابستگان نظامی گفت: یکی از اهداف این مراسم‌‌ها برقراری ارتباط با کشورهای دوست و مسلمان برای پیشرفت یگان‌های نظامی است.

پوردستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد زیادی از دانش‌‌آموزان و دانشجویان ما در کشورهای دوست و همسایه آموزش می‌بینند و همین‌طور از این کشورها نیز برای آموزش به کشور ما آمده‌اند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در پایان اظهار داشت: به دنبال برگزاری رزمایش‌های مشترک با کشورهای دوست و مسلمان هستیم که البته اولویت با کشورهای همسایه است.

دکتر محمد بیستونی

news

ریاست هیئت مدیره موسسه قرآنی تفسیر جوان و گروه موسسات قرآنی تابعه .
ایشان مولف، محقق، ناظر یا گردآورنده  حدود 1000 عنوان کتابهای تفسیر ترتیبی و موضوعی قرآن کریم است. که 600 عنوان آن چاپ شده است و چهارصد عنوان دیگر بر روی سایت موسسه و یا در مسیر چاپ و نشر می باشند.

کارگاههای تخصصی

این کارگاهها با هدف شناخت معارف قرآنی و انس با قرآن برای مخاطبین نوجوان و جوان و سایر علاقمندان برگزار می شود ولی برای تالیف آثار پژوهشی قرآنی نیاز به انجام مقدمات و مطالعات و توانمندیهای مفصلی می باشد که در کارگاههای آمورشی، پژوهشی مذکور شرح داده می شود.