ذکر ایام هفته

ذکر روز پنج شنبه:


لا اله الا الله الملك الحق المبین

حدیث هفته

حضرت زهرا (س) می فرماید:

حدیث هفته

کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ، برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد.

 
قیمت جهانی نفت در مرز 100 دلار

قیمت جهانی نفت همچنان در مرز 100 دلار حرکت می‌کند و امروز با 72 سنت کاهش به 99.67 دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، با انتشار گزارش تولیدات صنعتی چین که اشاره به بهبود ضعیف اقتصاد این کشور در سه‌ماهه دوم داشت و چشم‌انداز تقاضا برای سوخت را در دومین مصرف‌کننده بزرگ نفت جهان کاهش داد، قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش یافت.

تتسو ایموری تحلیلگر بازارهای نفت گفت: آمار تولیدات صنعتی چین نسبت به ماه گذشته ناامیدکننده بود.

نفت برنت دریای شمال با 72 سنت کاهش 99.67 دلار در هر بشکه فروخته و نفت سبک آمریکا با 56 سنت کاهش 88.63 دلار در هر بشکه معامله شد.

قیمت نفت برنت نسبت به قیمت 111 دلاری آن در اوایل آوریل، به علت نگرانی‌ها در مورد رشد اقتصادی جهان شاهد کاهش 10 درصدی بوده است.

این کاهش، سفته‌بازی در بازارهای نفتی را افزایش داده است و اوپک در نظر دارد در نشست آتی خود،عرضه نفت این سازمان را مورد بررسی دوباره قرار دهد. با این حال، لیبی اعلام کرده است که تولید خود افزایش خواهد داد.

ایموری افزود: نفت زیر 100 دلار، شرایط را برای کشورهای تولیدکننده در خاورمیانه در متوازن ساختن بودجه خود دچار مشکل می‌کند.

در پاسخ به رشد اقتصادی اندک چین، انتظار می‌رود، عربستان تولیدات خود را در سه ماهه دوم سال 2013 تغییر ندهد. این کشور در 2 ماه پایانی سال 2012 روزانه 700 هزار بشکه از تولیدات خود کاسته بود.

دکتر محمد بیستونی

news

ریاست هیئت مدیره موسسه قرآنی تفسیر جوان و گروه موسسات قرآنی تابعه .
ایشان مولف، محقق، ناظر یا گردآورنده  حدود 1000 عنوان کتابهای تفسیر ترتیبی و موضوعی قرآن کریم است. که 600 عنوان آن چاپ شده است و چهارصد عنوان دیگر بر روی سایت موسسه و یا در مسیر چاپ و نشر می باشند.

کارگاههای تخصصی

این کارگاهها با هدف شناخت معارف قرآنی و انس با قرآن برای مخاطبین نوجوان و جوان و سایر علاقمندان برگزار می شود ولی برای تالیف آثار پژوهشی قرآنی نیاز به انجام مقدمات و مطالعات و توانمندیهای مفصلی می باشد که در کارگاههای آمورشی، پژوهشی مذکور شرح داده می شود.